Czech English German

Program 2018

Pro rok 2018 jsme si pro vás opět připravili nabitý program plný hudby, zábavy, vína a dobrého jídla. Hudební vystoupení zazní na šesti scénách a najdete v něm zástupce popu, rocku, jazzu, vážné i lidové nebo dechové hudby. Ochutnat víno nejen z mikulovské podoblasti a pochutnat si na moravských speciálitách pak můžete tzv. na každém rohu historického Mikulova. 

ZMĚNY PROGRAMU VYHRAZENY.

Zakupte si vstupenku na letošní Pálavské vinobraní PRÁVĚ TEĎ!


 

  • Čtvrtek 6.9.2018

    Náměstí

    Náměstí

    Čtvrtek

    • 17.00 - 20.00 Zpívání u vína a burčáku
      Mužský pěvecký sbor z Pohořelic a okolí 
  • Pátek 7.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Pátek

    17.00 - 22.30
    • 17.00 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí
    • 19.30 CWB
    • 21.15 The Brownies 
    Náměstí

    Náměstí

    Pátek

    16.30 - 23.00
    Moderuje Monika Brindzáková
    • 16.30 Slavnostní zahájení vinobraní
    • 16.35 FS Včelaran 
    • 17.45 Vyslání družiny pro krále Václava IV., slavnostní ceremonie
    • 18.15 Cimbal Classic 
    • 19.15 Richard Nedvěd, Stand-up comedy
    • 20.00 Skety 
    • 21.15 Příjezd krále Václava IV. s družinou
    • 21.45 Yo Yo Band
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Pátek

    17.00 - 23.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami
    • 17.00 CM Kasanica
    • 18.00 Setkání vinařů s Bakchem
    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Pátek

    • 17.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Pátek

    19.00 - 21.00
    Středověké balabilé – kejklíři a komedianti, rytířské hry
    • 21.30 Audience krále Václava IV.
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Pátek

    16.00 - 20.00
    Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 18.00 Otevření hory a zpívání u vína s NS Pálava a CM Píšťalenka
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Pátek

    • 16.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje Starobřeclavská CM
    • 17.00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Pátek

    • 18.00 Old Stars Břeclav
    • 19.00 Setkání s Bakchem
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Pátek

    • 20.00 - 23.30 Tancovačka se Slováckou kapelou Romana Horňáčka
    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Pátek

    17.00 - 23.00
    Moderuje Petr Fridrich
    • 17.15 Mech
    • 18.30 Milan Peroutka a skupina Perutě
    • 20.00 Aneta Langerová
    • 21.45 Divokej Bill
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Pátek

    • 23.30 - 01.00 DJ Chocolatic /1210 Symphony/
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Pátek

    • 17.00 - 22.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 17.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
  • Sobota 8.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Sobota

    10.00 - 22.30
    Moderuje Míra Michálek 
    • 10.00 Pěvecký lidový sbor
    • 14.00 Anna Lukášková & Litera (skupina z partnerského města Šumperk 
    • 16.00 El Ectro Folk
    • 18.00 Nové struny 
    • 20.00 Rosen trio &
    Náměstí

    Náměstí

    Sobota

    10.00 - 23.00
    Moderuje Petra Eliášová
    • 10.00 Zahájení
    • 10.05 DNS Palavěnka
    • 10.25 DNS Palavánek
    • 10.50 DFS z Nivnice 
    • 11.15 NS Pálava
    • 11.40 Vlčnovské búdové umělkyně
    • 12.00 Průvod krále Václava IV. a královny Chantal Poullain, krojovaný průvod
    • 12.40 HCM Petra Galečky
    • 13.40 Lukáš Pavlásek, Stand-up comedy 
    • 14.20 FS Javorník Brno 
    • 15.50 Ľudová hudba Dudíci /SK/ 
    • 16.50 Lukáš Pavlásek, Stand-up comedy 
    • 17.30 Inspirace šansonem – Jana Musilová a Petr Malásek 
    • 19.00 Petra Janů a skupina Amsterdam
    • 20.45 Klena & Klenoty /SK/
    • 22.15 Circus Problem 
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Sobota

    10.00 - 23.30
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.
    • 10.00 CM Klaret
    • 10.30 Setkání vinařů s Bakchem
    • 12.30 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí
    • 15.00 Veselá Bída 
    • 17.00 Audience krále Václava IV. s vinaři
    • 18.00 - 23.00 - Starobřeclavská CM
    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Sobota

    • 10.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Sobota

    10.00 - 21.00
    Divadelní představení pro děti, kejklířské a šermířské hry.
    • 20.30 Živé obrazy – jak šla historie Mikulova
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Sobota

    • 10.00-20.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 14.30 Udělení práva na výrobu vína panu purkmistrovi králem Václavem IV.
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Sobota

    • 10.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje CM Klaret
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Sobota

    • 11.00 - 18.00 Artová stěna – malba zážitků
    • 15.15 Audience krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Zámek - horní nádvoří

    Zámek - horní nádvoří

    Sobota

    13.30 - 18.30
    Moderuje Monika Brindzáková
    • 13.30 Stand up Koko comedy
    • 14.00 Erich Boboš Procházka & Marek Wolf
    • 15.00 Stand up Koko comedy
    • 15.30 Vladivojna La Chia & 4Trio
    • 16.30 Stand up KOKO comedy
    • 17.00 Dura & Blues groove feat Fedor Frešo /SK-CZ/ 
    • 18.00 - 18.15 Stand up duo KOKO comedy 
    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Sobota

    • 10.00 - 17.00 Po stopách vinaře – rodinná soutěž s poznáním života vinaře. I VY se můžete stát Mistrem vinařem!
    Kozí hrádek

    Kozí hrádek

    Sobota

    11.00 - 19.00
    Celodenní program a interaktivní hry
    Jak se žije ve středověku – rytířský tábor, ochutnávky středověké kuchyně, ukázky zbraní...
    • 13.30 Setkání s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Sobota

    16.00 - 18.30
    • 16.00 – 18.30 Jazzpetit
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Sobota

    • 19.00 - 23.30 Tancovačka s DH Mikulovanka
    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Sobota

    13.00 - 23.15
    Moderuje Ondřej Blaho
    • 13.00 Slavnostní zahájení s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain s Vlčnovskými búdovými umělkyněmi
    • 13.30 Cigánski Diabli s Jaroslavem Svěceným
    • 15.00 Hodiny 
    • 16.45 Adam Mišík
    • 18.30 Eddie Stoilow
    • 20.00 Tonya Graves
    • 22.00 Vojtěch Dyk & B-Side Band, bandleader Josef Buchta
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Sobota

    • 23.15 - 01.30 Denwer
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Sobota

    • 08.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 10.30 - 23.30 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 11.00 - 18.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 2a)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)

     

  • Neděle 9.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Neděle

    • 11.00 - 14.00 Jazzpetit quintet
    Náměstí

    Náměstí

    Neděle

    10.00-18.00
    Moderuje Petra Eliášová
    • 10.00 AG Flek
    • 11.00 Vyhlášení soutěže "O nejlepší burčák"
    • 11.15 Výstup na Svatý kopeček s Chantal Poullain
    • 13.00 Lenka Filipováse smyčci a hosté 
    • 14.15 DH Bludověnka
    • 15.30 Dychový orchester města Galanta (orchestr z partnerského města Galanta) 
    • 17.00 DH Dambořanka
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Neděle

    10.00-17.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.
    • 10.30 Ženský pěvecký sbor
    • 14.00 CM Píšťalenka
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Neděle

    11.00 - 17.00

    • Divadelní představení pro děti, pásmo her a soutěží, bujaré písničky středověku.
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Neděle

    • 11.00 - 14.00 Melody Gentlemen
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
     Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Po stopách vinaře – rodinná soutěž s poznáním života vinaře. I VY se můžete stát Mistrem vinařem!
    Vinařství Volařík

    Vinařství Volařík

    Neděle

    • 11.00 - 15.00 Degustace a prodej vín

    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Neděle

    • 08.00 - 14.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 10.30 - 17.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 10.30 - 13.00 Otevřena vinotéka Sommelier Club Vinařství Mikulov (K Vápence 1675)
    • 11.00 - 15.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 4)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
  • Podle míst

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 2018

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2018