Czech English German

Co potřebuji pro vstup na Pálavské vinobraní?

Aneb jak pohodově prožít Pálavské vinobraní v "Covid době"

Při vstupu je třeba předložit tzv. doklad bezinfekčnosti. Jakmile projdete první kontrolou, dostanete pásku na ruku, která slouží pro přechod mezi jednotlivými zónami Pálavského vinobraní a současně platí jako potvrzení o absolvované kontrole. Co bude tedy třeba předložit?

  • Doklad o absolvování negativního PCR testu (ne starší než 7 dní)
  • Doklad o absolvování negativního antigenního testu (ne starší než 72 hodin)
  • Absolvovat před pořadatelem akce samotest s negativním výsledkem
  • Potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 v uplynulých 180 dnech (prokazuje se SMS zprávou nebo certifikátem)
  • Potvrzení o absolvování dokončeného očkování (14 dní po poslední dávce, prokazuje se certifikátem nebo QR kódem v aplikaci Tečka)

A samozřejmě budete potřebovat vstupenku. Pouze se vstupenkou zakoupenou předem máte garantovaný vstup! S ohledem na možná kapacitní omezení se může stát, že prodej na místě bude předčasně ukončen, proto všem doporučujeme si vstupenku zakoupit online předem, jelikož právě s touto vstupenkou máte garantovaný vstup!!!

Co když přijedu a nebudu mít doklad o bezinfekčnosti?

Bez dokladu o bezinfekčnosti, tedy bez splnění alespoň jednoho z výše uvedených bodů, vás nemůžeme vpustit do uzavřených zón Pálavského vinobraní.
Proto doporučujeme, abyste se před odjezdem do Mikulova nechali otestovat alespoň antigenním testem ve vašem městě či okolí a doklad o absolvování
testu nám pak mohli na pokladně předložit. Lze se však otestovat i přímo v Mikulově na parkovišti Komenského na ulici Alfonse Muchy, kapacity jsou však omezené. Na tomto parkovišti nelze parkovat osobními vozidly a je nutné se dostavit pěšky!

Je možnost si udělat sám doma tzv. "samotest" a předložit čestné prohlášení?

Ne, čestná prohlášení dle platných opatření nejsou uznávána pro vstupy na kulturních akcích. Je třeba mít doklad od lékaře/testovacího centra. Lze však využít možnosti absolvovat samotest před pořadatelem akce. To znamená, že stačí, když si v lékárně koupíte antigenní test, před pořadatelem akce jej absolvujete a s negativním výsledkem máte podmínku splněnou.

Bude možnost se u vás nechat otestovat?

Ano, v Mikulově na parkovišti Komenského (ulice Alfonse Muchy) budeme mít 2 mobilní týmy, které budou provádět antigenní testování pro osoby, které se předem zarezervují.
Jeden tým bude vyhrazen výhradně pro zájemce, kteří se předem zaregistrovali. Druhý tým bude vyhrazen pro návštěvníky bez předchozí rezervace, zde je však nutné počítat s delší dobou odbavení!
Na parkoviště se lze dostavit výhradně pěšky, není zde k dispozici prostor pro parkování osobních vozidel! Nejdříve tedy odstavte svůj vůz a následně
se můžete dostavit k otestování. Kde zaparkovat? Více informací v sekci užitečné informace.
Kapacity testování budou však značně omezeny s ohledem na množství návštěvníků, které se k nám chystá. Proto prosím mějte testování u nás v Mikulově
jako úplně poslední možnost. Začátkem září zde přidáme odkaz k online rezervaci na antigenní testování na parkovišti Komenského, kapacita bude omezena!
Testování bude u nás v Mikulově probíhat výhradně stěrem z kraje nosu (nejedná se o šťourání hluboko v nose!), jedná se o zcela bezbolestnou možnost otestování a výsledek je znám během 3-15 minut. Výrobce antigenních testů, kterými budeme v Mikulově testovat, prošel kontrolou orgánů EU a testy jsou certifikovány.

Chci se zaregistrovat pro testování v Mikulově, jak na to?

Klikněte na tlačítko ZDE a postupujte dle instrukcí. 

Jak je to se vstupem pro děti? Musí mít také doklad o bezinfekčnosti?

Některé bohužel ano. Vládní nařízení umožňují vstup dětem bez dokladu o bezinfekčnosti do věku 6 let včetně. To znamená, že děti od 7 let věku se musí také při vstupu prokázat dokladem bezinfekčnost. Zjišťovali jsme také, zda je možné pustit dětí, které se otestují 9.9. povinně ve školách a bohužel nikoliv, jelikož škola nemůže vydat doklad o provedení testu! Z toho důvodu je bohužel potřeba, aby děti od 7 let věku (včetně) absolvovaly test před pořadatelem akce na místě nebo se otestovaly u lékaře/v testovacím centru.

Kolik mě bude test stát?

Testy v měsíci září budou i nadále hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Test vás tedy nebude nic stát. Informaci vydal ministr zdravotnictví na tiskové konferenci dne 23.08.2021.

Jaká další opatření jsou platná?

Opatření se mění vcelku často, momentálně je povoleno od 1. září 100 % kapacity za dodržení dalších podmínek (poměr očkovaných/testovaných apod.),
proto tuto stránku bedlivě sledujte. Momentálně platí, že by návštěvníci na kulturních venkovních akcích, kde nelze dodržet rozestupy, měli používat ochranu
dýchacích cest a pravidelně používat dezinfekci rukou.

Půjde koupit vstupenku na místě?

Předpokládáme, že ano. Vše záleží na omezení v počtu návštěvníků. V případě, že si zakoupíte vstupenku online, máte garantovaný vstup do uzavřených zón.
Zde totiž zvládneme regulovat množství prodaných vstupenek. Nákupem vstupenky rozhodně neprohloupíte. 

Chci přijet jen v pátek nebo sobotu, ale online se prodává jen permanentka, co s tím?

Každý rok nabízíme přes on-line prodej výhradně permanentky na 3 dny. Prodej jednodenních vstupenek nabízíme vždy až na místě, v pátek se prodávají pouze páteční vstupenky, v sobotu pouze sobotní. Nelze si zakoupit na místě v pátek vstupenku dopředu na sobotu atd. Do konce června byla k dispozici možnost zakoupit si permanentku on-line za cenu 500 korun, což nyní odpovídá ceně jednodenního vstupu na místě. Prodej jednodenních vstupenek na místě bude s nejvyšší pravděpodobností probíhat v omezeném množství, nedokážeme to však garantovat na 100 %. Vše záleží na tom, kolik se prodá permanentek v online předprodeji. V případě, že dojde k naplnění kapacity a bude prodáno maximální množství vstupenek, budeme nuceni pokladny uzavřít a další návštěvníci do areálu nebudou vpuštěni. Nyní máte stále možnost zakoupit si permanentku online za 700 korun, máte zde garantováno, že se do areálu dostanete. S již zakoupenou vstupenkou se totiž nemusíte bát, že bychom vás nevpustili, na on-line prodeje totiž dokážeme pružně reagovat a regulovat je. Jednodenní vstupenky na místě vám garantovat nemůžeme. Finální rozhodnutí je tedy na vás, zda se rozhodnete zakoupit permanentku a mít jistotu, nebo to tzv. "risknout" a koupit až na místě pouze jednodenní vstup. Prodej online vstupenek probíhá zde: https://www.ticketstream.cz/akce/palavske-vinobrani-2021-134525

Sháním ubytování, můžete mi poradit?

Sehnat nocleh je v tuto chvíli trošku oříšek, mikulovské hotely a penziony nyní hlásí zcela vyprodáno, jinak tomu není ani v okolních obcích. Volné místa však máme ve stanovém městekču v Mikulově pro stany! Užitečné informace k stanovému městečku ZDE.

Bude po Mikulově zajištěna kyvadlová doprava?

Ano, v pátek a sobotu bude po Mikulově jezdit kyvadlová doprava pro návštěvníky Pálavského vinobraní ZDARMA. Intervaly budou přibližně po 15 - 30 minutách.

Budou posíleny autobusové a vlakové spoje do okolních obcí?

Převážně do všech směrů ano, autobusové spoje budou navazovat do většiny obcí a pojedou okolo půlnoci poslední spoje. V sobotu bude vypraven speciální vlak S8 z Brna v 9:42, zpět pojede přesně v 0:00 hodin, vlak pojede přes Sedlec, Valtice, Břeclav. Autobusové linky budou zaneseny do vyhledávače IDS JMK - těsně před akcí! Proto prosím sledujte vyhledávač spojení IDS JMK, který posílené spoje pro nás zajišťuje. Pořadatel akce nezařizuje jízdní řády, proto případné dotazy k dopravě směřujte prosím na IDS JMK! Děkujeme za pochopení. Znovu však uvádíme, že všechny posílené linky naleznete ve vyhledávači IDS JMK (těsně před akcí) a také na vylepených jízdních řádech (fyzicky u autobusové zastávky).

Podrobnější informace:
Doprava Brno - Mikulov
Z Brna, ÚÁN Zvonařka (nástupiště 35) do Mikulova pojedou autobusy linky 105. Poslední spoj z Mikulova do Brna pojede v pátek ve 22:17. V sobotu pojede z Brna do Mikulova přímý vlak v 9:42, zpět pojede v 0:00 a pojede přes zastávky Sedlec, Valtice, Břeclav.

Doprava Mikulov - Dolní Dunajovice - Brod nad Dyjí - Pasohlávky - ATC Merkur
Autobusová linka 105. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezd bude v pátek i v sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Bavory - Perná - Horní Věstonice - Dolní Věstonice
Autobusová linka 540. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezdy v pátek i sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Klentnice - Pavlov - Milovice
Autobusová linka 570. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezdy v pátek i sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Březí - Novosedly
Vlaková linka S8, v pátek navíc i autobusem linky 174. Poslední odjezd z Mikulova v pátek ve 22:30 (autobus 174), v sobotu poslední odjezd vlakem v 22:02 (linka S8).

Doprava Mikulov - Sedlec - Valtice - Břeclav
Vlaková linka S8, v pátek i autobusová linka 585. Poslední odjezd z Mikulova v pátek v 22:32 (autobus  585 ze zastávky Mikulov, 22. dubna), v sobotu vlakem v 0:00 (link S8).

PŘESNÉ SPOJENÍ NAJDETE VE VYHLEDÁVAČI WWW.IDSJMK.CZ

 

 DSC3039 2 

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 10. - 12. 9. 2021

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2021