Czech English German

Prolistujte si speciální noviny, zajděte na výstavu - Pálavské vinobraní má "70"

Pálavské vinobraní slaví své 70. narozeniny, a tak nejenže budeme už o tomto víkendu slavit až do rána, jubilejní ročník je i časem ohlédnutí se zpět.

Speciální vydání novin "70 let Pálavského vinobraní"

Od konání prvního vinobraní v roce 1947 uplynulo sedmdesát let a my se ve spolupráci s Deníkem ohlížíme za těmito sedmi dekádami. Věděli jste například, že v roce 2007 režíroval Pálavské vinobraní slavný režisér Jan Hřebejk? Nebo vás zajímá jaké bylo úplně první vinobraní či jaké osobnosti jsou s Pálavským vinobraním spjaty. Neváhejte, listujte a nechte se unášet 70 lety vinobraní ve městě s vůní jihu, našem milovaném Mikulově.

Tyto speciální noviny navíc můžete objevit a pročíst si je i v tištěné podobě. V průběhu vinobraní je najdete na pokladnách, v Turistickém informačním centru Mikulova i v klidových zónách.

Stáhněte a pročtěte si historii i současnost Pálavského vinobraní

Retrospektivní výstava "Pálavské vinobraní 1947 - 2017" na Zámku Mikulov

A pokud máte stále málo nostalgie i zajímavých informací o vinobraní, neměla by vám zcela určitě uniknout retrospektivní výstava na mikulovském zámku "Pálavské vinobraní 1947 - 2017". Zveme vás srdečně nejen na vernisáž 7. 9., která začíná od 17:00 h, ale na návštěvu výstavy třeba v průběhu konání Pálavského vinobraní. Otevřeno bude od Pá 8. 9. až do Ne 10. 9. vždy od 9 do 17:00 h. Výstava navíc trvá až do 26. 11. 2017 a pořádá ji Regionální muzeum v Mikulově.

 

noviny70  vystava70

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 2020

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2020