Czech English German

K svátku vinobraní zahraje řada hvězd a novinkou bude nejen originální

Zatímco pro místní vinaře je vrcholem Pálavského vinobraní ve dnech 6. až 8. září 2019 prestižní Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti spojená s veřejnou ochutnávkou až 500 vzorků, návštěvníci si mezi mnoho koncerty tuzemských hvězd mohou vybrat z řady doprovodných akcí včetně novinky panelové diskuse s podtitulem Cesta vína naším životem.

Novinka slibuje zajímavé hosty jako jsou psychiatr Cyril Höschl, který si připravil téma Víno a zdraví, ekonom Martin Slaný (téma Víno a ekonomika), enolog a vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství na MENDELU v Lednici Mojmír Baroň (téma Víno a věda) a sociolog Dušan Šimek (téma Víno a společnost) Panelovou diskusi moderuje moravský sommeliér Libor Nazarčuk.

Na další žhavé novince se na východní terase zámku mohou podílat všichni tvořiví návštěvníci. Bude se jednat o tvorbu originálního kroje pod vedením Venduly Pucharové Kramářové, výtvarnice a zakladatelky módní značky Pecka Fashion.  V neposlední řadě bude novinkou i  v ulici Alfonse Muchy.

Připomínáme samozřejmě i hudební program slibující skupiny Brixtn, Mirai, Ewu Farnou a Davida Kollera. Páteční program na Náměstí patří Nadě Urbánkové, Bokomaře. To sobota je na scéně amfiteátru hudebním vrcholem Pálavského vinobraní a do Mikulova dorazí Miro Žbirka, porotkyně Superstar a zpěvačka Katarína Knechtová, Support Lesbiens a Tata Bojs. Koncerty na Náměstí představí také Hradišťan & Jiřího Pavlicu či Lauru a její tygry.

Permanentku na třídenní bohatý program za 500 Kč si můžete zakoupit už jen do 30. 6. 

Pořidťe si také originální třídenní vstupenku s degustací a překvapením v podobě dárku

novinky2019 kroj

 

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 10. - 12. 9. 2021

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2021