Czech English German

Doprava

Kyvadlová a veřejná doprava

Při akci můžete využít v rámci města bezplatné autobusové kyvadlové dopravy, která propojuje všechna místa dění, ale také veřejnou dopravu. V době Pálavského vinobraní budou posíleny všechny spoje na i z vinobraní. Jízdní řád naleznete na konci této stránky.

Kyvadlová doprava v rámci Mikulova - zdarma

Při akci můžete využít v rámci města bezplatné autobusové dopravy, která propojuje všechna místa dění.

Trasa

P7 – BORS, Jiráskova 1 | Hotel Marcinčák – ul. K Vápence č. 69 | P2 – Hotel Maroli, ulice k Vápence č. 609 | P3 – křižovatka u. Brněnská a ulice K Vápence, naproti Vinařství Volařík | P4 - nad areálem Amfiteátru, ul. Gagarinova | ul. Bezručova č. 30 | ulice Žižkova, autobusová zastávka | P4 - Nad areálem Amfiteátru, ulice Gagarinova | Autobusová zastávka – 22. dubna | Stanové městečko č. 1 – ulice Vídeňská č. 50 | P7 - BORS, Jiráskova 1

  • pátek od 17.00 do 20.00 h (po 30 min. intervalech ), od 20.00 do 24:00 (po 15 min. intervalech)
  • sobota od 10.00 do 24.00 h (po 15 min. intervalech)

Centrální parkoviště pro návštěvníky

P1 - Casino Admiral (osobní automobily; bez poplatku)
P2 - Hotel Maroli, ulice K Vápence (osobní automobily; poplatek 100 Kč/den)
P3 - Vinařství Volařík, křižovatka ulice Brněnská a K Vápence (osobní automobily; 100 Kč/den)
P4 - ulice Gagarinova (osobní automobily; 100 Kč/den)
P5 - ulice 28. října (pouze karavany a autobusy; 200 Kč/den)
P6 - ulice Na Hradbách, za sportovní halou (osobní automobily; 100 Kč/den)
P7 - ulice Jiráskova 1, bývalý areál Borsu (osobní automobily; 100 Kč/den) 

 

Doprava do okolních měst

Převážně do všech směrů budou posíleny spoje, autobusové spoje budou navazovat do většiny obcí a pojedou okolo půlnoci poslední spoje. V sobotu bude vypraven speciální vlak S8 z Brna v 9:42, zpět pojede přesně v 0:00 hodin, vlak pojede přes Sedlec, Valtice, Břeclav. Autobusové linky budou zaneseny do vyhledávače IDS JMK - těsně před akcí! Proto prosím sledujte vyhledávač spojení IDS JMK, který posílené spoje pro nás zajišťuje. Pořadatel akce nezařizuje jízdní řády, proto případné dotazy k dopravě směřujte prosím na IDS JMK! Děkujeme za pochopení. Znovu však uvádíme, že všechny posílené linky naleznete ve vyhledávači IDS JMK (těsně před akcí) a také na vylepených jízdních řádech (fyzicky u autobusové zastávky).

Podrobnější informace:


Doprava Brno - Mikulov
Z Brna, ÚÁN Zvonařka (nástupiště 35) do Mikulova pojedou autobusy linky 105. Poslední spoj z Mikulova do Brna pojede v pátek ve 22:17. V sobotu pojede z Brna do Mikulova přímý vlak v 9:42, zpět pojede v 0:00 a pojede přes zastávky Sedlec, Valtice, Břeclav.

Doprava Mikulov - Dolní Dunajovice - Brod nad Dyjí - Pasohlávky - ATC Merkur
Autobusová linka 105. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezd bude v pátek i v sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Bavory - Perná - Horní Věstonice - Dolní Věstonice
Autobusová linka 540. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezdy v pátek i sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Klentnice - Pavlov - Milovice
Autobusová linka 570. V době vysoké poptávky pojede autobus každých 20 až 30 minut. Poslední odjezdy v pátek i sobotu kolem půlnoci.

Doprava Mikulov - Březí - Novosedly
Vlaková linka S8, v pátek navíc i autobusem linky 174. Poslední odjezd z Mikulova v pátek ve 22:30 (autobus 174), v sobotu poslední odjezd vlakem v 22:02 (linka S8).

Doprava Mikulov - Sedlec - Valtice - Břeclav
Vlaková linka S8, v pátek i autobusová linka 585. Poslední odjezd z Mikulova v pátek v 22:32 (autobus  585 ze zastávky Mikulov, 22. dubna), v sobotu vlakem v 0:00 (linka S8).

PŘESNÉ SPOJENÍ NAJDETE VE VYHLEDÁVAČI WWW.IDSJMK.CZ


Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 10. - 12. 9. 2021

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2021