Czech English German

Výstava vín

Velký zájem mezi soutěžícími, odborníky i veřejností očekává prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín mikulovské vinařské podoblasti, která probíhá po celou dobu Pálavského vinobraní v hlavním zámeckém sále.

Soutěž pořádá Sdružení vinařů mikulovské podoblasti ve spolupráci s Národním vinařským centrem pod garancí Svazu vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu.

Odborná komise Národní soutěže vín mikulovské podoblasti vybere šampiona soutěže, vítěze kategorií, nejlepší kolekci a dále udělí dle dosažených bodů zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

41721382 1770702696312061 6595236644549296128 o

Návštěvníci budou mít možnost všechny tyto soutěžní vzorky ochutnat.

Národní soutěže vín mikulovské podoblasti patří do systému Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, který spojuje oblastní soutěže v jednotlivých vinařských oblastech ČR. Systém oblastních nominačních soutěží bude završen finální soutěží – Salonem vín – národní soutěží vín.

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 10. - 12. 9. 2021

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2021