Czech English German

Rodiny s dětmi

Po celou dobu konání Pálavského vinobraní děti se mohou těšit na pohádky, dobové tance a písničky, kejklíře i šermířské zápasy a uvidí výcvik dravců. V didaktických dílnách si vyzkouší základy řemesel, například v hrnčířské a mincovní dílně na Horním nádvoří zámku.

Na Kozím hrádku bude připraven celodenní program pro malé i velké, který nabízí spoustu historických her a netradičních soutěží.

Děti se také mohou seznámit s kulturou vinařství a degustování - v Gajdošově sále zámku, kde se v sobotu i neděli pořádá nový vzdělávací program Po stopách vinaře. Program nabízí soutěž složenou z interaktivních her, v nichž se děti i rodiče dozví mnohé o práci na vinohradech, výrobě vína i místním folkloru.

Veškeré atrakce jsou vybírány tak, aby byly tradiční, řemeslné a děti se mohly dozvědět něco o naší minulosti, například v historické tržnici nebo na stylovém jarmarku.

Svůj regionální charakter a půvab má nepochybně i výstava drobného zvířectva v amfiteátru.

rodiny Sdetmi2

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 10. - 12. 9. 2021

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2021